Şehirler arası ev ve ofis taşımacılığı

Evden eve nakliyat firmaları, şehirler arası taşımacılıkta ayrıntılı bir plan yapmak zorundadırlar. Kısa mesafeli taşımacılıkta, bazı noktalar atlanabilir. Bu noktaların ne olduğundan kısaca bahsedelim.

Örneğin; İzmir’den Kars’a tayininiz çıktı. İki şehir arası yaklaşık mesafe 1650 km’dir. Ortalama 70 km hızla gidildiğinde, 23-24 saat arası yol katedilmektedir. Karayolları Trafik Kanunu’na göre, yolcu ve yük taşıyan araçları kullanan sürücüler, 1 gün ( 24 saat ) içerisinde maksimum 9 saat araç kullanabilirler. Bu durumda firmanın, 3 şöför ile aracı göndermesi mecburidir. 3 şöför olacağından, sizlerden talep edilecek ücret de artacaktır.  Eğer tek şöför ile devam edilecekse, bu durumda varış süresi, minimum 3 gün olacaktır.

Diğer bir nokta, mesafenin uzamasıyla birlikte risklerin de artması durumudur. Nedir bu riskler ? Evden eve nakliyat yapan firmanın, taşıma için göndereceği aracın kaza yapma riskinden bahsediyoruz. Bildiğiniz gibi, büyük kazaların çok büyük bir çoğunluğu, şehirler arası yollarda meydana gelmektedir.

Buyüzden şehirlerarası ev ve ofis taşıma yapacaksanız bizleri mutlaka arayınız.Bir Cevap Yazın